تی اگر توانایی دارید یک میوه میل کنید زیرا می‌تواند علاوه بر تاثیر بر روی رژیم غذایی لاغری، بر روی بافت‌های داخلی دستگاه گوارش شما نیز تاثیر گذار باشد. در وعده ناهار می‌توانید از معادل‌های غذایی مانند یک عدد کتلت متوسط، یک عدد دلمه یا سه چهارم سیخ متوسط کباب استفاده کنید.

برنامه رژیم غذایی بالا برای چه کسانی مناسب است؟

آن دسته از افرادی که شرایط بدنی نرمالی دارند و دچار بیماری‌های قلبی و عروقی و فشار خون نیستند می‌توانند از این برنامه غذایی کمال استفاده را ببرند. معمولا این برنامه به دلیل عادی بودن تمامی شرایط و نکات بسیار مناسب کسانی است که مشکل خاصی از لحاظ چربی و قند خون ندارند و می‌توانند با خیال راحت جایگزین‌هایی نیز برای هر وعده انتخاب نمایند.

جدول شماره ۳ ، برنامه ۳۰ روزه

سومین برنامه غذایی که برای شما متقاضیان لاغری جمع آوری شده است علاوه بر لاغری بر روی کیفیت خواب شما نیز تاثیر گذار خواهد بود زیرا در وعده غذایی شام و پس از شام دقت بسیاری به عمل آمده است تا تمامی مواد غذایی ذکر شده علاوه بر مغذی بودند بر روی آرامش بدنی و روحی شما نیز تاثیر گذار خواهند بود.

جدول سوم رژیم غذایی لاغری
تصویر جدول شماره ۳

این رژیم غذایی می‌تواند در ۳ تا ۴ هفته سوم یک رژیم غذایی بلند مدت استفاده شود، دقیقا زمانی که وزن کاهش یافته نیاز به تثبیت دارد و برای اینکه بتوان این تثبیت را به دست آورد باید از خالص‌ترین مواد غذایی و البته پر انرژی در رژیم غذایی خود استفاده کرد. به عنوان مثال شما در این رژیم غذایی می‌توانید نقش مهم سبزیجات را مشاهده نمایید که تاثیر بسیار مهمی در تثبیت نتایج این رژیم غذایی خواهد داشت.

جدول برنامه رژیم سوم

همان طوری که در جدول هم قابل مشاهده است، خواهید دید که برای هر وعده غذایی و پیشنهاد ذکر شده در آن میزان معینی مقدر شده است! در واقع این میزان همان اندازه‌ای است که با محاسبات بسیار دقیقی اندازه گیری شده است و می‌تواند در نتایج رژیم غذایی شما تاثیر بسیاری داشته باشد پس همواره سعی کنید این پیمانه‌ها را جدی گرفته و حتما رعایت کنید.

ذکر این نکته ضروری است که در برخی موارد استفاده از جایگزین بعضی مواد غذایی در بین رژیم شما امکان پذیر است زیرا هر شخصی ممکن از سلیقه‌های شخصی خود را داشته و میلی به خوردن برخی مواد غذایی نداشته باشد.

جایگزین کردن مواد مختلف

در نتیجه اگر به خوردن این مواد اصرار کنیم، فرد ممکن است از طی کردن ادامه روند رژیم غذایی در جدول شماره ۳ خود منصرف شود در نتیجه تمامی اهداف نابود خواهد شد پس رژیم منعطف باید علاوه بر پیشنهادات مختلف امکان جایگزینی مواد غذایی را نیز داشته باشد.

در ادامه جدول متنی رژیم شماره ۳ را مشاهده می کنید (عکس جدول در بالاتر) :

وعده غذایی زمان مناسب پیشنهاد اول پیشنهاد دوم پیشنهاد سوم
نوشیدنی سم زدا ناشتا ۷ تا ۷:۳۰ صبح دتوکس لیمود، توکس زنجبیل، دتوکس زیره، دتوکس سرکه سیب، دتوکس خیار
صبحانه ۸ تا ۹:۳۰ صبح یک سوم فنجان بلغور جو دو سر نپخته ۵ عدد سفیده تخم مرغ گردو
میان وعده ۱۰:۳۰ تا ۱۱:۳۰ صبح ۱ فنجان لوبیای سبز خام ۴ اونس سینه مرغ بدون استخوان نصف فنجان بادم
ناهار ۱۲:۳۰ تا ۲:۳۰ ظهر مقداری برنج قهوه‌ای دانه بلند ۴ اونس سینه مرغ بدون استخوان ۲ فنجان مخلوطی از سبزیجات با سرکه
عصرانه ۵ تا ۶:۳۰ عصر ۴ اونس سینه مرغ بدون استخوان ۳ اونس سیب زمینی شیرین ، آب پز یا پخته بدون پوست نصف اونس گردو
شام ۸ تا ۹:۳۰ شب ۴ اونس سینه بوقلمون بدون پوست بادام۲ فنجان مخلوطی از سبزیجات ۱ اونس آووکادو
نوشیدنی قبل از خواب ۱۰ تا ۱۱:۳۰ شب بهترین نوشیدنی آب گرم است

 

نکات مهم این رژیم

همان طوری که می‌بینید در وعده غذایی شام این رژیم دقت بسیاری به عمل آمده در نتیجه شما همواره باید از مواد غذایی استفاده کنید که بتواند آرامش روحی را نیز در اختیار شما قرار دهد. اگر میلی به مصرف این ماده غذایی در وعده شام ندارید می‌توانید غذاهایی مانند عدسی و شیر، نان سخاری، پنیر و هندوانه، انگور و نان، نان و ماست، بورانی اسفناج و یا همان اندازه نان در رژیم غذایی خود جایگزین کنید.

اگر سابقه ناراحتی معده دارید پس سعی کنید در وعده‌های غذایی خود حتما از آب لیمو استفاده کنید. تحت هیچ شرایطی در مخلوط سبزیجات خود از مایونز و سس‌های دیگر در طول دوران رژیم غذایی استفاده نکنید. دقت نمایید که مخلوط سبزیجات نیازی نیست که شامل خوراک‌های آب پز باشد زیرا در وعده شام مصرف نوعی سالاد کافی بوده و می‌توانید از گوجه‌ی گیلاسی، کلم و کاهو به همراه مقدار مورد نیازی سرکه و روغن زیتون در رژیم  خود استفاده کنید.

رژیم غذایی بالا برای چه کسانی مناسب است؟

این رژیم غذایی بیشتر مناسب آن دسته از افراد است که قصد دارند تا وزن زیادی را کم کنند در نتیجه باید به آرامی این روند را طی نمایند تا هیچ آسیبی به بافت‌های داخلی بدشان وارد نشود. در صورتی که چربی خون بالایی ندارید می‌توانید از این برنامه غذایی استفاده کنید!

استفاده از نوشیدنی‌های سم زدا در این مرحله و برای این دسته از افراد دارای اهمیت ویژه‌ای است.

مصرف ترکیبی از خشکبار و سبزیجات

جدول شماره ۴ رژیم غذایی، برنامه ۳۰ روزه

آخرین برنامه غذایی که در یک رژیم غذایی ۳۰ روزه می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد به شرح جدول ذیل است اما در این جدول نکته‌ای نهفته است زیرا برخی ممکن است در یک دوره درمانی بلند مدت از این رژیم استفاده کنند پس برای ۳ تا ۴ هفته پایانی رژیم غذایی در جدول شماره ۳ یک ساله شما استفاده از این برنامه غذایی بسیار مناسب است.

جدول شماره چهار
تصویر رژیم غذایی در جدول ۴

این برنامه غذایی باعث خواهد شد تا تمامی نتایج حاصل از رژیم کاملا ثابت باقی مانده و سلامت تمامی اعضای بدن شما نیز حفظ شود! به این صورت که شما هیچ نیازی نخواهید داشت تا از مکمل‌ها استفاده کنید زیرا در تمامی رژیم غذایی ذکر شده در این مطلب شما شاهد برخی از بهترین و ایده آل‌ترین مواد غذایی خواهید بود که می‌تواند سلامتی اعضا و جوارح داخلی را نیز برای شما به همراه داشته باشد.

سعی کنید در گام‌های آخر این رژیم غذایی حتما به مقدار زیادی آب بنوشید و تحت هیچ شرایطی از غذاهای ممنوعه استفاده نکنید! غذا‌های ممنوعه همان دسته از مواد غذایی هستند که در ابتدا مصرف آن‌ها در طول دوران رژیم ممنوع اعلام شد.

جدول برنامه رژیم غذایی چهارم

در این رژیم غذایی شما شاهد استفاده از مواد مغذی برای میان وعده‌ها هستید! میان وعده نقش بسیار مهمی در سلامت یک رژیم استاندارد و برنامه غذایی دارد زیرا شما در میان وعده می‌توانید با مصرف مواد مغذی توان بدنی خود را بالا برده و برای یک وعده به اندازه و مناسب آماده شوید.

همین موضوع کیفیت وعده‌های کامل غذایی شما را افزایش خواهد داد.

در ادامه جدول متنی رژیم شماره ۴ را مشاهده می کنید (عکس جدول در بالاتر) :

وعده غذایی زمان مناسب پیشنهاد اول پیشنهاد دوم پیشنهاد سوم
نوشیدنی سم زدا ناشتا ۷ تا ۷:۳۰ صبح دتوکس لیمود، توکس زنجبیل، دتوکس زیره، دتوکس سرکه سیب، دتوکس خیار
صبحانه ۸ تا ۹:۳۰ صبح یک کف دست نان ۳ عدد بیسکوئیت ساقه طلایی ۲ عدد بیسکوئیت مادر
میان وعده ۱۰:۳۰ تا ۱۱:۳۰ صبح چای سبز دو لیوان آب + یک عدد سیب با پوست یک عدد میوه
ناهار ۱۲:۳۰ تا ۲:۳۰ ظهر یک عدد دلمه یا یک عدد کوفته یک قطعه متوسط مرغ یا ماهی گوشت خورشت متوسط یا یک سیخ  کباب برگ
عصرانه ۵ تا ۶:۳۰ عصر خشک بار یک عدد میوه شیرینی زبان کوچک
شام ۸ تا ۹:۳۰ شب پنیر و گردو سالاد الویه نان سوخاری و شیر
نوشیدنی قبل از خواب ۱۰ تا ۱۱:۳۰ شب بهترین نوشیدنی آب گرم است

برنامه غذایی ۳۰ روزه کاهش وزن

نکات رژیم غذایی در جدول ۴

مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد این برنامه غذایی وجود دارد این است که همواره دقت داشته باشید که مصرف آب نقش بسیار مهمی در این برنامه غذایی داشته و می‌تواند کل رژیم غذایی در جدول شماره ۴ شما را تحت تاثیر قرار دهد. دقت داشته باشید که در صورت نیاز می‌توانید برنامه‌ای منعطف با ترکیب وعده‌ها برای خود رقم بزنید.

ترکیب مواد غذایی در رژیم

ذکر این موضوع نیز ضروری است که با وجود استفاده از مواد غذایی مغذی در این رژیم تحت هیچ شرایطی اگر یک وعده غذایی کمتر میل کردید با خود به فکر جبران آن در وعده‌های بعدی نباشید زیرا محاسبات مرتبط با کالری و پروتئین قطعا متفاوت خواهد بود.

رژیم غذایی بالا برای چه کسانی مناسب است؟

همان طوری که گفته شد معمولا رژیم هر شخصی می‌تواند متفاوت باشد که کاملا مطابق میل خودش تنظیم شده و علاوه بر استفاده از مواد غذایی لذیذ و دلخواه، توانسته موجب کاهش وزن فرد شود! اما برنامه غذایی فوق بیشتر مناسب افرادی است که در مراحل پایانی رژیم غذایی در حدول قرار دارند و بیشتر به دنبال تثبیت وزن هستند.

هم چنین کسانی که قند خون بالا ندارند و می‌توانند مصرف غذای خود را کاهش دهند از این برنامه می‌توانند استفاده کنند زیرا اختلاف وزن اندکی ایجاد خواهد کرد که صرفا برای تثبیت مناسب است.

تی اگر توانایی دارید یک میوه میل کنید زیرا می‌تواند علاوه بر تاثیر بر روی رژیم غذایی لاغری، بر روی بافت‌های داخلی دستگاه گوارش شما نیز تاثیر گذار باشد. در وعده ناهار می‌توانید از معادل‌های غذایی مانند یک عدد کتلت متوسط، یک عدد دلمه یا سه چهارم سیخ متوسط کباب استفاده کنید. برنامه رژیم غذایی بالا برای چه کسانی مناسب است؟ آن دسته از افرادی که شرایط بدنی نرمالی دارند و دچار بیماری‌های قلبی و عروقی و فشار خون نیستند می‌توانند از این برنامه غذایی کمال استفاده را ببرند. معمولا این برنامه به دلیل عادی بودن تمامی شرایط و نکات…
لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

امتیاز برای این نوشته

0%

امتیاز

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

امتیاز کاربران: 3.55 ( 1 رای)

از مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نظر دهید